Służba w Policji - Komenda Powiatowa Policji w Przysusze

Biuletyn Informacji Publicznej

Służba w Policji

 

 

 

Osoby zainteresowane przystąpieniem do procedury rekrutacji mogą składać osobiście dokumenty niezbędne do wszczęcia postępowania kwalifikacyjnego

- w komendach miejskich i powiatowych Policji woj. Mazowieckiego /dane teleadresowe – Jednostki podległe KWP zs. w Radomiu - Jednostki terenowe - Policja Mazowiecka

codziennie 8:00-15:00, a we wtorki w godz. 8:00-18:00


- w Sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu ul. 11-ego Listopada 37/59

 codziennie 8:00-15:00, a we wtorki w godz. 8:00-18:00

Jeżeli chcesz złożyć dokumenty w Sekcji ds. Doboru prosimy, mając na uwadze szybką i efektywną obsługę osób zainteresowanych złożeniem dokumentów, zadzwoń do nas w celu ustalenia dogodnego terminu złożenia dokumentów

tel. 47 701 31 19,

tel. 47 701 31 20.

Etapy rekrutacji

 

1. Złożenie wymaganych dokumentów

Jeśli przygotowałaś/-eś/ wymagane dokumenty, złóż je osobiście lub za pośrednictwem środka komunikacji elektronicznej lub prześlij do jednostki organizacyjnej Policji, w której chcesz pełnić służbę. Gdy masz wątpliwości, dokumenty możesz wypełnić na miejscu – pomożemy Ci.

Przejdź do usługi "Wstąp do Policji" w serwisie ePUAP aby wypełnić Elektroniczny kwestionariusz osobowy kandydata do służby w Policji.

Instrukcja korzystania z usługi "Wstąp do Policji"  w serwisie ePUAP dla osób, które chcą rozpocząć rekrutację do służby w Policji (pdf 591,76 KB).

Instrukcja korzystania z usługi "Wstąp do Policji"  w serwisie ePUAP dla osób, które chcą rozpocząć rekrutację do służby w Policji (mp4 11,4 MB).

W momencie złożenia dokumentów rozpoczyna się postępowanie kwalifikacyjne.

2. Test wiedzy

Składa się z 40 pytań dotyczących funkcjonowania Policji i trwa 40 minut. Do każdego z pytań testu podano 4 odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Za każdą prawidłową odpowiedź uzyskasz jeden punkt. Maksymalnie możesz uzyskać 40 punktów. Test wiedzy może być przeprowadzany w formie pisemnej albo z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego. Test ten nie jest etapem selekcyjnym, co oznacza, że przechodzisz do kolejnego etapu z każdą liczbą punktów.

Pamiętaj! Liczba punktów, którą uzyskasz może mieć wpływ na twoje miejsce w ostatecznym rankingu kandydatów.

Test przeprowadzany jest w komendach wojewódzkich (Stołecznej) Policji albo w jednostce szkoleniowej Policji.

Przykładowa baza pytań umieszczona jest na stronie internetowej Akademii Policji w Szczytnie.

3. Test sprawności fizycznej

Przeprowadzany jest zwykle w tym samym dniu i miejscu co test wiedzy. Składa się z czterech prób sprawnościowych przeprowadzonych w jednym dniu:

  • rzut oburącz zza głowy do przodu piłką lekarską o ciężarze 3 kg – ta próba zostanie zaliczona pozytywnie jeżeli osiągniesz odległość 4,5 m lub więcej,
  • siady z leżenia na plecach w czasie 30 sekund – pozytywny wynik uzyskasz wykonując minimum 14 powtórzeń, 
  • bieg ze zmianą kierunku – aby zaliczyć pozytywnie tę próbę musisz ją wykonać w czasie 33 sekund lub szybciej, 
  • bieg z obieganiem stojaków w czasie 90 sekund – uzyskasz pozytywny wynik jeśli wykonasz co najmniej 19 powtórzeń. 

Pamiętaj – test jest taki sam dla kobiet i mężczyzn. W jego trakcie sprawdzamy takie zdolności motoryczne jak: siła, wytrzymałość, zwinność oraz koordynacja ruchowa. Wynik, który uzyskasz, przeliczany jest na punkty. Co najmniej 7 dni przed terminem przystąpienia do testu sprawności fizycznej możesz przystąpić do próbnego testu sprawności fizycznej. Pozytywny wynik testu sprawności fizycznej uzyskasz otrzymując co najmniej 32 punkty i zaliczysz wszystkie próby sprawnościowe. Pamiętaj, że możesz ponownie, jeden raz w ramach tego samego postępowania przystąpić do testu sprawności fizycznej, jeżeli bezpośrednio po jego zakończeniu złożysz ustne oświadczenie o woli ponownego przystąpienia do testu.

Ważne - przystępując do testu musisz posiadać przy sobie:

  • pisemne oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania ćwiczeń fizycznych,
  • dowód osobisty,
  • strój i obuwie sportowe.

Test sprawności fizycznej do Policji (mp4 14,80 MB)

4. Badanie psychologiczne

Przeprowadzane jest przez psychologów w jednostkach organizacyjnych Policji. Bezpośrednio przed przystąpieniem do badania zostaniesz zapoznana/-y/ z jego zakresem i sposobem przeprowadzania. Test psychologiczny przeprowadza się stosując następujące metody: test, kwestionariusz, wywiad i obserwację. Otrzymanie pozytywnej opinii psychologicznej jest równoznaczne z zaliczeniem tego etapu postępowania kwalifikacyjnego.

5. Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa ta prowadzona jest przez zespół. Jej celem jest poznanie Twojej motywacji do podjęcia służby w Policji, oczekiwań związanych ze służbą oraz prezentowanych wartości. Może zostać przeprowadzona z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego umożliwiającego jej przeprowadzenie na odległość.

6. Komisja lekarska

W ramach tego etapu będziesz poddana/-y/ specjalistycznym badaniom lekarskim, na podstawie których komisja oceni Twoją fizyczną i psychiczną zdolność do służby w Policji. Uzyskanie orzeczenia lekarskiego o zdolności do pełnienia służby jest równoznaczne z zaliczeniem etapu.

7. Postępowanie sprawdzające

Na tym etapie postepowania zostaniesz poproszony o wypełnienie Ankiety Bezpieczeństwa Osobowego. Druk Ankiety możesz pobrać z policyjnych stron internetowych lub w każdej jednostce organizacyjnej Policji. Postępowanie to ma na celu ustalenie, czy możesz uzyskać dostęp do informacji niejawnych, ten etap potwierdza się wydaniem „poświadczenia bezpieczeństwa”.

Punkty, które uzyskasz z poszczególnych etapów postępowania kwalifikacyjnego oraz punkty za wykształcenie i umiejętności są sumowane. Na liście osób do przyjęcia do służby umieszcza się kandydatów w zależności od łącznej liczby uzyskanych punktów, tj. od największej do najmniejszej.

Zatwierdzenie listy kandydatów do służby kończy postępowanie kwalifikacyjne.

Pliki do pobrania

Metryczka

Data wytworzenia : 29.02.2024
Data publikacji : 12.11.2008
Data modyfikacji : 20.03.2025
Podmiot udostępniający informację:
Komenda Powiatowa Policji w Przysusze
Osoba udostępniająca informację:
Marcin Szczęśniak Zespół ds. Ochrony Informacji Niejawnych
Osoba modyfikująca informację:
Marcin Szczęśniak

Nawigacja

do góry